GRUNT OHLÁŠKY ROLNÍCI PLODINY ORBA! ZÁHUMENKY KRČMA

°Novinky°

DOLŮ↓ na °Historii° a °Prehistorii°

   
Květen 2018  
... A protože se nám v poslední době s těmi videi nějak roztrhl pytel... - ZDE se můžete podívat i na sklonku dubna bratranci Kartullixem, Mystullixem a Bilbem Veverkovými natočenou zdravici našeho birminghamského bratrance, kterým není nikdo jiný než sám mistr Martin Lancelot Barre... Martin on marimba, Martin on marimba, hurray!

... A hleďme, hleďme! Další zdravice! Tentokrát od našeho skotského bratrance pocházejícího ze starobylého města Dunfermline, sira Iana Andersona! Podívat se na ni můžete ZDE (nebo také na našem Youtube - a alternativně též ZDE).
   
Duben 2018  
Ohlášky, oficiální to tiskový orgán Bratranců Veverkových, jsou zplnomocněny (jak jinak než) ohlásit, že loňské a předloňské změny v kapele byly letos konečně - a věřme, že s definitivní platností - završeny. Od 4. dubna 2018 máme totiž nového zpěváka Ondru Veverku - a není to, ani přes to datum, tentokrát žádný Apríl - čili věříme, že náš následující koncert se uskuteční i o trochu dříve než až 2. února 2019 - ale i tohle datum si v každém případě poznamenejte do svých diářů s poznámkou "Oslava 51. výročí prvního koncertu Jethro Tull". Takže - ať už dříve, či později, těšíme se na Vás! Nejpozději 2. 2. 2019! Zatím nám to sice v Orbě v kolonce Zaseto ještě nevisí, ale bude - a abyste viděli, že to s tím datem 2. 2. 2019 myslíme opravdu naprosto vážně, máme v Orbě zasetý už i jeden z našich ještě na o trochu později plánovaných koncertů, který se uskuteční, pro změnu k stému výročí prvního koncertu Jethro Tull, již 2. února 2068! Ti, kdo jste byli letos 2. 2. na Slamníku, to už samozřejmě víte... a všichni, kdo jste tam ať už byli nebo i nebyli, určitě doražte ani ne za rok na "before party" 2. 2. 2019!
Tolik oficiální tisková zpráva! A nyní zase do práce... dobrodružství pokračuje! ... Tak jo... tak tedy to aprílové video... ZDE...
   
Únor 2018  
Bratranci Veverkové děkují všem, kdo jste dorazili v pátek 2. února 2018 na Slamník. Byli jste úžasní, před takhle narvaným sálem jsme opravdu ještě nikdy nehráli, tak díky moc za skvělou atmosféru. Slavili jsme tam jednak 50. výročí prvního koncertu Jethro Tull a jednak de facto i naše 13. narozeniny (narozeniny slavíváme, když na to tak přijde, kdykoli od srpna, kdy se zárodek kapely dal dohromady - do června, kdy jsme měli první veřejné vystoupení), takže jsme rádi, že jste dorazili v tak hojném počtu - a že se tak díky vám ta oslava 50. výročí prvního vystoupení naší i vaší oblíbené kapely (vystoupili 2.2.1968 v Marquee clubu v Londýně, ten den prvně pod jménem JETHRO TULL) tak výborně vydařila.

A děkujeme i všem spoluúčinkujícím - skvělé (jak jinak než bluesové) kapele Bluesvar a zpěvačkám z pěveckých souborů Carillon a Jezinky acapella, které u této výjimečné příležitosti zazpívaly King Henry's Madrigal, oblíbený to madrigal sira Jethro Tulla - a věříme, že králi Jindřichovi VIII. by se toto podání jeho slavného madrigalu také určitě moc líbilo.

A zároveň děkujeme Plaváčkovi (Ondřej Klečka, Recocot) za úžasné fotky - naleznete je ZDE. Skvělá práce, Plaváčku, jako ostatně vždy.

A na tomto přelomovém koncertě jsme v našich řadách přivítali jednak novou, mladou krev - výborného flétnistu Janka Veverku z Pogues - Jaromír 'Dědek' Veverka, odcházeje do flétnového důchodu, zde Jankovi slavnostně předal své flétnové žezlo - a jednak nového bubeníka Matese, který (jak tady v Ohláškách již bylo dříve zmíněno) nahradil Matěje a teď s námi skvěle odehrál první splečný koncert - takže Matesi a Janku, vítejte, po tomto "křtu ohněm", v kapele.

A samozřejmě děkujeme i Martinovi alias Floydovi 'Macákovi' Veverkovi za skvělý záskok, díky němuž se tento koncert vůbec mohl uskutečnit.

Hledáme totiž zpěváka (dopsáno 5. dubna 2018: zpěváka už nehledáme), tak kdo byste to chtěli zkusit, pište nám prosím na email@bratranciveverkove.cz. Zpěvák nemusí umět hrát na žádný hudební nástroj, Andersonovu flétnu i kytaru máme vyřešenou zvlášť - čili kdo byste si chtěl zajít k nám do zkušebny a zkusit si zapět své oblíbené fláky mistra Iana, neváhejte a pište. Díky. (Jo a nemusíte se ani jmenovat Veverka, Squirrel, Drevokocúr, ani nijak podobně. ; - )
   
Prosinec 2017  
Bratranci Veverkové přejí všem příznivcům dobré muziky krásné vánoční svátky a všechno nejlepší v novém roce 2018 - a jako již tradičně sem (mp4) dáváme další novoroční video, které nám opět ze svého obsáhlého hudebního archivu poslal i letos náš bratranec Homer ze Springfieldu. Díky, Homere. Spolu s bratrancem Homerem v něm vystupuje, kromě jiných slavných rockových hvězd, i Tom Petty. R.I.P., Tome...
Zde je ještě naše PF 2018 a zde pozvánka na Slamník, kde se dne
2. února 2018 uskuteční oslava 50. výročí prvního koncertu Jethro Tull. Tak přijďte v hojném počtu! A kdo to prošvihnete, budete mít sice možnost to "napravit", ale až za dalších 50 let...
   
Listopad 2017  
A ještě jedna naprosto zásadní zpráva: na den přesně 2. února 2018 se opravdu uskuteční námi již téměř dvanáct let plánovaná oslava výročí prvního koncertu JETHRO TULL ! Koncert, na kterém vystoupí i velice zajímaví hosté, se sice neuskuteční na Rugbyovém hřišti v Říčanech, tak jak jsme původně plánovali - předpověď počasí na ten den není ani trochu příznivá a v Říčanech dost možná budou padat i trakaře - a proto jsme místo konání koncertu přesunuli na mnohem útulnější a dostupnější místo, do vyhlášené hudební putyky, na SLAMNÍK. Tak doražte v hojném počtu!
   
Květen 2017  
A už tu máme další naprosto zásadní zprávu: Jeden náš pan Strýc, ze kterého se zřejmě mezitím stal Prastrýc, nám vložil do naší návštěvní knihy jeden móc hezkej Oprásek sčeskí historje. Bohužel návštěvní kniha, kterou používáme, zřejmě před nějakou dobou začala (místo na nové záložce) zobrazovat vkládané odkazy v rámci - a docela to blbne a je proto možné, že v některých prohlížečích se Vám na ten link nepodaří proklikat. Protože je ale podle našeho názoru tento oprásek pro nás opráskem naprosto zásadním, dovolujeme si ho zveřejnit přímo tady v našich Ohláškách, a to tak že zcela konkrétně ZDE. Aneb "Kuli přecutkúm vináles ruhadla svím tvúrcúm žťesťí nepřinez". Díky Prastrýci, dobrá práce!
   
Duben 2017  
A aby těch změn v kapele nebylo málo, máme i nového bubeníka - Matěje Veverku nahradil Mates Veverka - a pilně pracujeme na tom, abychom (poté, co jsme s ním onoho památného jedenáctého dubnového dne roku 2017 v katastru obce Jižák zorali prvních pět brázd) mohli na podzim opět sklízet. O termínu této díky Matesovi pro naši kapelu význačné koncertní sklizně vás tady budeme samozřejmě včas informovat.
   
Březen 2017  
Vážení velevážení! Máme nového zpěváka Johnyho! Koncert 6. března 2017 ve Vagonu se s ním velmi vydařil a proto se už moc těšíme na další! Bude v sobotu 1. dubna 2017 (viz též ORBA!), tentokrát v Johnyho domovské destinaci na Kladně v hudebním klubu Dundee Jam. Sobota to bude aprílová, ale tato zpráva rozhodně žádným aprílem není! Přijďte, určitě to zase bude stát za to, Johny opět skvěle zazpívá jak party Iana Andersona jako vystřiženého ze sedmdesátek, tak i (s kladenskou kapelou Knopfler Night) písničky Marka Knopflera a jeho Dire Straits, pro změnu naprosto věrně osmdesátkového. A protože kupodivu poměrně přesně tuto situaci vystihl i jistý pan Neil Armstrong, když kdysi už docela dávno a velmi, velmi daleko, prohlásil své dvě slavné věty, závěrem se je zde dovolíme ocitovat, protože se sem, podle našeho názoru, docela dobře hodí - a protože se v poslední době začaly množit spekulace, cože to vlastně přesně řekl, resp. že řekl ve skutečnosti něco jiného, než mu bývá přisuzováno, uvádíme zde proto notářsky ověřený doslovný přepis (včetně interpunkce, malých a velkých písmen, určitých i neurčitých členů apod.) jeho proslovu: "One small step for a man. ONE GIANT LEAP FOR MANKIND AND JETHRO TULL FANS ESPECIALLY - THE SHOW MUST GO ON!"

... jo a aby to tady nebyla zas jen samá závažná fakta, ale bylo tu i něco trochu více a pracovněji zábavného, tady se můžete podívat (na z publika natočená videa) na Youtube na naši verzi songu "Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" (nebo soubor mp4 z video systému Vagonu ZDE) a knopfleří verzi "Romeo and Juliet" (nebo mp4 ZDE) z toho posledního Vagonu...
... a ještě samozřejmě fotodokumentace, na našich stránkách k vidění ZDE.
   
Prosinec 2016  
Bratranci Veverkové přejí všem fanouškům muziky Jethro Tull příjemné prožití vánočních a novoročních svátků a ZDE (jpg) připojujeme naše novoročně-vánoční přání, které je zároveň pohlednicí i s přilepenými známkami, tak ho můžete vytisknout a klidně i rovnou hodit do nejbližší poštovní schránky, určitě tím nic nezkazíte! ; - )

A tentokrát jsme pro Vás (opět ve Springfieldu) objevili jednoho našeho velmi povedeného bratrance, který má ve svém jethro-tullím repertoáru nejen slavný (a všem zde jistě i velmi dobře známý) King Henry's Madrigal, ale též i trochu méně "profkláknutý" Another KingHenrysMadrigal Song - tak si při jeho poslechu vychutnejte všechny vánočně tullovské finesy našeho springfieldského bratrance Homera a nezapomeňte při tom, že hudební zákonitosti animáků mohou být mnohdy velmi překvapující až nepochopitelné - v archivu springfieldského JETHRO TULL FANCLUBU toto unikátní video vyhledal a vlastnoručně zremasteroval Bilbo Veverka, výsledek naleznete na našem Youtube, konkrétně ZDE. A tady (avi) je pro srovnání ještě původní, nijak a (téměř) nikým neupravená verze.

Jo a aby náš poslední letošní příspěvek zde nebyl jen samé "srandičky, srandičky", dáváme sem ještě odkaz na naši verzi slavného songu "TUPEJ JAK CIHLA jako AQUALUNGovo BOURÉE" (Youtube), jak jsme ji odehráli na srazu českého a slovenského fanclubu Jethro Tull 10. 9. 2016 na Čeřínku. V originále se to jmenuje "Thick As A Brick like Aqualug's Bourée" nebo tak nějak, ale to vy všichni jistě moc dobře víte...
   
Říjen 2016  
Děkujeme všem, kteří jste přišli v sobotu 8. října 2016 do DEJVICKÉ KLUBOVNY - koncert kapely THICK AS A BRICK Jethro Tull tribute byl naprosto skvělý - podívejte se na fotodokumentaci ZDE.
   
Srpen 2016  
Zdravíme všechny fanoušky slavných kapel Jethro Tull a Jull Dajen ; - )

A věříme, že se s mnohými z Vás setkáme 10. 9. 2016 na srazu ČESKO-SLOVENSKÉHO FANCLUBU JETHRO TULL na Čeřínku, který organizuje náš Pan President Kartullix (kartullix@jethrotull.cz - pokud se chcete zúčastnit, je nutno se předem nahlásit na tento mail) a na kterém kromě Bratranců Veverkových hrajících Jethro Tull zahrají i Jull Dajen.

A posílám Vám fotku těchto věhlasných Jull Dajen, kterou jsem v Lorientu v Bretani vyfotil 9. srpna 2016 v 18 hodin 59 minut a 28 vteřin bretoňského času (který je kupodivu shodný i s naším středoevropským letním časem, tak si podle něho můžete seřídit hodinky) na souřadnici 47,744018° severní šířky a 3,358280° západní délky: http://bilboveverka.bratranciveverkove.cz/jpg/2016_08/P8091829.htm

Foťák mám blbý, ale ne všechny fotky z té bretoňské fotogalerie (zobrazí se po kliknutí na GALERIE... nahoře v menu na té fotce) jsou tak technicky nepovedené jako tato výše uvedená, tak se tam případně můžete podívat i na jiné fotky z Bretaně, kde jsem v první polovině srpna byl. Resp. pokud to uděláte, budete se díky tomu i moct zúčastnit soutěže, kterou tímto právě vyhlašuji. Soutěže o dva volňásky na jeden libovolný koncert Bratranců Veverkových (s výjimkou toho srazu na Čeřínku!) v roce 2016 nebo 2017 dle výhercova výběru. A ty dva volňásky vyhraje první člověk, který mi mailem na bilbo.veverka@seznam.cz pošle kompletní seznam všech fotek (tzn. odkazy na ně), na kterých ti věhlasní Jull Dajen jsou v té výše zmíněné fotogalerii (http://bilboveverka.bratranciveverkove.cz/2016_08.html) vyfoceni.

Za Bratrance Veverky hrající JETHRO TULL soutěž pořádá a z Bretaně zdraví
Bilbo Veverka, bratranec
http://bratranciveverkove.cz
http://youtube.bratranciveverkove.cz
http://facebook.bratranciveverkove.cz
   
Duben 2016  
A už tu máme DALŠÍ NAPROSTO ZÁSADNÍ zprávu: zářijový sraz fanclubu Jethro Tull (viz níže) bude pokračovat 8. října 2016 v Praze! Žádný fanoušek Jethro Tull si totiž zajisté nenechá ujít zcela výjimečný koncert kapely THICK AS A BRICK - Tribute to JETHRO TULL, která k nám přijede až z Trieru (neboli Trevíru) na německo-lucemburském pomezí, aby mohla zahrát na jethro-tullí události roku nazvané "Večer JETHRO TULL a jejich bluesových kořenů"! Koncert se bude konat v hudebních prostorách DEJVICKÉ KLUBOVNY a kromě našich přátel ze THICK AS A BRICK tam zahraje i výtečná hard-blues-rocková kapela RED BARON BAND se svými hosty. Večer to bude skutečně výjimečný a kdo si ho nechá ujít, propásne jedinečnou příležitost uslyšet v ČR v Praze naživo jednu z nejlepších současných světových kapel hrajících muziku Jethro Tull. Přijďte, tento večer bude určitě stát za to!
   
Únor 2016  
A už tu máme jednu (viz poslední odstavec v našich zprávách z ledna 2016) naprosto ZÁSADNÍ ZPRÁVU: Dne 10. září 2016 se bude konat sraz českých a slovenských fanoušků Jethro Tull! A nám bude ctí na něm zahrát.
Akce je otevřená všem fanouškům Jethro Tull - členem Česko-slovenského fanclubu Jethro Tull se totiž může stát úplně každý - třeba tím, že přijede 10. září na Čeřínek! A kdo se členem stát nechce, může přijet samozřejmě taky!
   
Leden 2016  
Vážení velevážení! Přejeme Vám vše nejlepší v novém roce 2016 a zároveň děkujeme všem, kteří jste zašli na některý z našich loňských koncertů. A věříme, že se s Vámi budeme na našich koncertech i nadále setkávat v počtu minimálně stejně hojném, jako tomu bylo loni. A ZDE (jpg) připojujeme naše PF 2016.

V Orbě jsme zatím zaseli jeden třeskutě mrazivý koncert 15. února 2016 ve Vagonu (jpg) a jeden téměř jarní koncert 5. března 2016 v Kaštanu (jpg). Ve VAGONU sklidíme loni před Vánocemi v pardubické Ponorce zasetý společný koncert pana Jethro Tulla s panem Stingem neboli repete pardubického koncertu Egelet s Bratranci Veverkovými. Doražte v hojném počtu, Sting, The Police, U2, etc... v podání kapely Egelet bude určitě opět stát za to! (Dopsáno 16. února 2016: Naše vystoupení na tomto koncertě jsme bohužel byli zcela výjimečně nuceni ze zdravotních důvodů zrušit. Ale sehnali jsme za sebe skvělou náhradu, bluesmana Martina Chika, který si zajamoval s našimi třemi Veverkami - flétnistou Dědkem, bubeníkem Kýblem a basákem Plechem, ke kterým se pak v průběhu výborného bluesového setu přidal i skvělý kytarista kapely Egelet (zaháli pak jako hlavní hřeb večera) Václav Pecina - a pár písniček z tohoto jamu a výborné fotky od pana Petra Makovičky, za které mu zde tímto děkujeme, si můžete prohlédnout resp. poslechnout ZDE).
A v KAŠTANU zahrajeme tentokrát se zcela nezařaditelnou a pro všechny hudební fajnšmekry také jistě i velmi zajímavou kapelou Syrový tóny - tak doufáme, že na "Veverčí skorojarní sběr Syrových Kaštanů" dorazíte také v hojném počtu - bližší informace o všech koncertech (tak jako vždy) v menu v sekci ORBA!

A taktéž jsme zrekonstruovali všechny naše loňské a předloňské "dočasně úvodní" stránky s pozvánkami na tehdy aktuální koncerty (a jednu Dědkovu koláž z našeho úplně prvního koncertu 12. června 2005 v Říčanech) - tak kdybyste se na ty grafické návrhy chtěli třeba ještě znovu podívat, dá se na ně dostat postupným klikáním na buben vlevo nahoře v logu zde na našich webovkách. A ZDE (jpg) je ještě jedna dvojitě dvojitá koláž, vyrobená z té říčanské koláže a z koláže na obalu desky Benefit, stažené z webového archivu pana Glenna Cornicka www.cornick.org.

A ještě tu máme jednu vlastně také tak trochu novoroční novinku, jen pár let starou, kterou se nám nedávno podařilo dohledat v nekonečném archivním břichu času, tedy, pardon, internetu: Náš springfieldský bratranec Martin Prince Veverka zahrál 27. dubna 2008 při vyhlašování výsledků soutěže o nejlepšího springfieldského flétnistu slavnou skladbu Thick As A Brick (a podle jiných zdrojů se tak bez titulků stalo dokonce již 30. dubna 2006!) V archivu springfieldské základní školy vyhledal a toto unikátní a za shlédnutí určitě stojící video vlastnoručně zremasteroval Bilbo Veverka, výsledek naleznete na našem Youtube, konkrétně ZDE. A tady (avi) je pro srovnání ještě původní, nijak a (téměř) nikým neupravená verze.

A protože zřejmě není nutné zde v Ohláškách avizovat všechny naše další běžné koncerty, budeme tedy tady od teď již zveřejňovat jen zprávy naprosto zásadní a nahoře (bíle, výrazně a dočasně) vždy jen jeden nejbližší nadcházející koncert - a další koncerty si proto prosím dohledávejte v ORBĚ, v levém sloupečku Zaseto, kde budou i kdykoli v budoucnosti pravidelně aktualizovány, protože orba, setba a následná sklizeň bude stále pokračovat - řečeno slovy klasika a polyglota J. D. Cimrmana "the show must go on" - a věříme, že i díky vaší i nadále hojné účasti.
   
Prosinec 2015  
Naše "podzimní turné", započaté 18. října 2015 ve Vagonu, které pak pokračovalo 21. listopadu 2015 v rodišti bratranců Veverkových v Pardubicích v proslulém a shodou okolností i nedávno znovuotevřeném klubu Ponorka, letos zakončíme v pátek 11. prosince 2015, kdy po více než dvou letech opět vystoupíme ve výborném kutnohorském klubu Česká 1.
A abychom náš návrat do tohoto legendárního klubu nějak stylově ozvláštnili, pozvali jsme si tam legendami opředenou postmoderně undegroundovou všemimožnýmiinemožnýmivlivyovlivněnou kapelu Pod Černý vrch. Bude nám ctí předskočit jim zhruba od 20:30 s naším přibližně hodinu a půl dlouhým setem toho nejlepšího z muziky JETHRO TULL. A protože POD ČERNÝ VRCH je kapela, kterou by si žádný kulturní Kutnohorák rozhodně neměl nechat ujít, doražte do České 1 v hojném počtu, těšíme se na Vás!
   
Červen 2015  
Takže tentokrát pro změnu děkujeme všem, kteří nám v sobotu 6. června 2015 přišli pogratulovat k našim desátým narozeninám - a to nejen všem třinácti účinkujícím hostům, ale i publiku, bez kterého by se oslava nevydařila tak, jak se nakonec skvěle vydařila. A protože hosté přišli skutečně výjimeční, a někteří možná už i nikdy jindy nikde jinde v budoucnu nevídaní, na reportáž z této oslavy, a to nejen obrazovou, ale i zvukovou a někdy dokonce i zvukově obrazovou, se můžete podívat na našich stránkách ZDE.
Po této mohutné oslavě jsme si pak ještě v neděli
14. června 2015 zahráli takový trochu odlehčenější koncert v Kulturáčku na Bílé Hoře (na výtečné fotky od pana Martina Fendrycha, které na našich stránkách s jeho laskavým svolením zveřejňume a zároveň mu za ně tímto i děkujeme, se můžete podívat ZDE) a nyní Vás již všechny můžeme opět pozvat na naše následující veřejné vystoupení, které bude v neděli 18. října 2015 tentokrát opět na naší domovské scéně ve Vagonu. Pozvali jsme si tam kapelu Exit Orchestra, spřízněnou s námi naším (a jak už to v podobných případech bývá i jejich) společným bubeníkem. Exit Orchestra je kapela výborná, tak doražte do Vagonu opět v hojném počtu, těšíme se na Vás! Více informací jako vždy v menu v sekci ORBA!
   
Květen 2015  
Takže koncert v klubu Baryton máme úspěšně za sebou, děkujeme všem návštěvníkům i kapele H, jedné z mnoha kapel našeho bubeníka Matěje Kýbla, za vydařený koncert (zde se ještě podívejte na Youtube na naši verzi Aqualungu a Lick Your Fingers Clean nahrané na tomto koncertě, ke které jsme dokonce byli "nuceni" vyrobit i náš první hudební "videoklip") a nyní se na Vás již těšíme do rockového klubu Kain, kde 6. června 2015 oslavíme narozeniny Bratranců Veverkových neboli desáté výročí našeho prvního koncertu (byl 12. června 2005 v Říčanech u Prahy, viz ORBA! v menu). Pogratulovat nám tam přijde skvělý Pink Floyd revival IT Crowd a kromě něj se můžete těšit i na našich koncertech dosud nevídané hudební překvapení, které ovšem nemůžeme prozradit ani nijak jinak naznačit, protože pak by se už samozřejmě nejednalo o žádné překvapení. Tak doufáme, že si ho rozhodně nenecháte ujít a přijdete s námi, s Pink Floydy a s našimi tajuplnými hudebními hosty do Kainu oslavit naše desáté narozeniny aneb "Deset let Veverek v Kainu" (6. června 2015). Těšíme se na Vás!
   
Březen 2015  
Děkujeme kapele Saville Row za naprosto skvělý společný koncert ve výborném brněnském klubu Melodka - a nyní vzhůru do podzemí žižkovského klubu Baryton, kde zahrajeme společně s kapelou H (viz ORBA!) již 3. května 2015!
   
Leden 2015  
Děkujeme všem sedmdesáti jedna statečným návštěvníkům, kteří nás (nedbaje toho, že 25. ledna 2015 byl poměrně nepříznivý den, neděle) podpořili na našem oficiálně a dokonce dvojitě premiérovém koncertě ve Vagonu (kromě toho, že to byla naše obnovená premiéra po "předpremiérovém" Slamníku, zazněla na něm i premiéra nově nacvičené písně, kterou na žádném koncertě žádná Veverka zatím nikdy nehrála, ale jejíž název ovšem z pohledu těchto stránek zůstává i nadále v tajnosti, aby příště mohla být překvapením i pro ty, kteří na nás teď naposled nedorazili) a taktéž vyrobili pod pódiem pravý nefalšovaný rockový kotel výborné kapele Saville Row, která do Vagonu kvůli němu přijela až z Brna. A protože nám i Saville Row se společné hraní moc líbilo, zopakujeme si ho, tentokrát v Brně, a to 20. března 2015 v klubu Melodka (více viz sekce ORBA! v menu, že to sem ještě píšu, že jo). Takže se těšíme na Brňáky (a snad i Tišnováky) a věříme, že dorazíte opět v hojném počtu!
   
Prosinec 2014  
Bratranci Veverkové přejí všem svým příznivcům veselé Vánoce a šťastný Nový ro(c)k.
PF 2015 naleznete ZDE (jpg).
A pozvánku do Vagonu na
25. ledna 2015 naleznete ZDE (jpg).
   
Listopad 2014  
Děkujeme všem "účastníkům zájezdu" včetně kruhu č. 22 z 1. paralelky (z něj tedy jmenovitě Šárce, jediné kulturně založené, nepočítáme-li v to tedy Pavla, který ale nemohl dorazit, protože musel doma hlídat, protože to tak měl od Šárky nakázáno, aby mohla jít na Slamník za kulturou a nepočítáme-li v to v neposlední řadě také Aleše, který tentokrát hlídat doma nemusel a Lucku, která sraz kruhu zorganizovala a dostala ten výborný nápad zkulturnit ho kulturou) a včetně osazenstva Recocu a z něj obzvláště Václavovi za pomoc u vstupu a Plaváčkovi za výborné fotky, jakož i fotografovi Martinovi, Elišce za pomoc Václavovi a i všem ostatním, kteří dorazili, za to, že se včerejší koncert na Slamníku vydařil - a kapele Nekuř toho tygra za to, že nám umožnili udělat si na jejich dlouho plánované předderniéře naši obnovenou předpremiéru, taktéž dlouho plánovanou. A protože to vypadá, že Veverky mají tuhý kořínek, zveme Vás tedy opět všechny, tentokrát do naší domovské scény ve Vagonu, na naši "oficiální" premiéru, při které zahrajeme už i něco z toho, co jste dosud od žádné Veverky zatím slyšet nemohli a určitě tedy ani neslyšeli - a minimálně téměř dva celé měsíce pak už nikde jinde ani neuslyšíte. A zahrajeme tam tentokrát s výbornou kapelou Saville Row, která k nám bude vážit cestu až z Brna, takže věříme, že dorazíte opět v hojném počtu. Tak tedy naviděnou 25. ledna 2015 ve VAGONU - pozor, hrát se tam výjimečně začne již od 20:30! Více informací opět viz sekce ORBA!
   
Září 2014  
Takže Bratranci Veverkové žijí od 24. září 2014 už zase i na Facebooku (klikněte na odkaz v sekci ZÁHUMENKY). A zároveň s vytvořením naší stránky v této hezky česky se ksichtící knize jsme i zaseli, abychom mohli na konci listopadu už konečně i něco sklidit. Počasí o prázdninách orbě sice příliš nepřálo, nicméně babí léto má být letos podle posledních zpráv agronomicky kromobyčejně příznivé, takže věříme, že závěr letošní sklizně se na Slamníku vydaří přece jen aspoň o trochu lépe, než tomu bylo loni. Přijďte tam tedy 24. listopadu 2014 ochutnat jak něco z našich letos vypěstovaných plodin, tak i z bohatých plodů, které přinesl mnohaletý chov Tygrů našich přátel z Opavy a jejího širšího (ani ne o moc více než 300 km vzdáleného) okolí. Více viz informace v sekci ORBA!
   
Březen - květen 2014  
Dali jsme dohromady novou sestavu a začali jsme opět intenzivně zkoušet.

Pilně pracujeme na tom, abychom ještě o letošních dožínkách mohli uspořádat mohutnou oslavu na počest zorání prvních čtyř brázd naším nově zrestaurovaným ruchadlem, ke kterému došlo onoho památného dne
24. března léta Páně 2014-tého, kdy jsme se sešli opět v plné síle na poli v areálu Kolbenova statku v katastru obce Vysočany, a kde jsme od té doby do dnešního dne zorali ještě sedm dalších brázd a mnohé další (i novinkové) máme samozřejmě v plánu.

Vystupovat budeme pod naším osvědčeným názvem "Bratranci Veverkové", a přestože budeme i nadále hrát to nejlepší z muziky Jethro Tull, nejsme již žádný "Jethro Tull Tribute Band".

Webové stránky aktuální reinkarnace kapely byly oficiálně znovuzprovozněny dnes,
14. května 2014.
   
Listopad 2013 ( "THIS WAS" 2004 - 2013 )  
_____________________________________________________
Kapela "Bratranci Veverkové Jethro Tull Tribute Band" se dohodla na následujícím "tiskovém" prohlášení:

Kapela k dnešnímu dni (
14. listopadu 2013) přestala existovat - nešlo dál spolupracovat, rozešli jsme se. Existují dvě nové kapely, o činnosti budou každá za sebe informovat zvlášť.
Zároveň bychom tímto vám všem rádi poděkovali za přízeň, kterou jste nám, během těch devíti let trvání kapely, projevovali.

Za již neexistující kapelu
David "Bilbo" Pytlík a Honza "Jeffrey" Havránek
_____________________________________________________

A aby to tu v této části nebylo až tak smutné neřkuli vážné,  ZDE  je ("razítkem" mírně upravené) Bilbovo žertovné oznámení té samé patálie (které ovšem tenkrát, a to ani bez té úpravy, neprošlo) - protože jak to již dávno před námi, na jiném místě a zajisté i mnohem lépe, publikoval velký český myslitel J. D. Cimrman: "Žertovných převleků nikdy nebylo, není a nebude, dost!"

Bilbo Veverka, praprasynovec
   

°Historie°

NAHORU↑ na °Novinky°


Současná sestava kapely "Bratranci Veverkové hrají JETHRO TULL" : od roku 2018
Marty, Bilbo, Evan, Janek, Ondra, Mates, Glenn (a Dědek jako flétnista na odpočinku, tzn. ve flétnovém důchodu)

Předešlé sestavy kapely "Bratranci Veverkové hrají JETHRO TULL" : 2014 - 2017
2016 - 2017 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Johny, Podvrch, Glenn (a Floyd jako kamarád v záloze, kdyby cokoli kikslo)
2014 - 2016 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Floyd, Podvrch, Glenn (a Bulík jako "detašovaný" člen, tzn. toho času v Mnichově)

Historické sestavy kapely "Bratranci Veverkové (Jethro Tull Tribute Band)" : 2004 - 2013
2011 - 2013 : Marty, Bilbo, Evan, Malát, Pošvic, Ježek, Jeffrey  (koncert 4. 2. 2012 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Pošvic, Ježek, Jeffrey)
2009 - 2011 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Pošvic, Ježek, Jeffrey
2007 - 2009 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Bulík, Ježek, Jeffrey
2004 - 2007 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Bulík, Vaanja, Jeffrey
   


°Prehistorie°

 


Prehistorické sestavy kapely "Overbridge" : 2000 - 2005
2004 - 2005 : Marty, Bulík, Loyza, Xof, Béďa, Jeffrey
2000 - 2004 : Marty, Marek, Loyza, Xof, Béďa, Jeffrey

Tato holá historická a prehistorická fakta zpracoval Bilbo Veverka, praprasynovec