GRUNT OHLÁŠKY ROLNÍCI PLODINY ORBA! ZÁHUMENKY KRČMA

°A ještě další historická fakta ve fotografiích°
 
K této fotografii se nám žádné bližší podrobnosti dohledat nepodařilo, z kontextu je ale zřejmé, že se jedná o rodinnou siestu některého z potomků bratrance Václava Veverky s jeho ženou, zachycenou na jednu z prvních fotografií vůbec. Paní je něco kolem osmadvaceti a jarý děd, spoluvlekoucí čtyřkolák, je čerstvý pětatřicátník. (cca 1890)
 
 Bratranci Veverkové a jejich slavný živý obraz "Minstrels Below the salt in the Gallery", zrealizovaný již v roce 1925.
 
 A i na těchto dvou resp. třech předešlých fotografiích je z kontextu zřejmé, že se zcela prokazatelně jedná o potomky  bratranců a sestřenic Veverkových.
 
 Jiní Bratranci a sestřenice Veverkovi, tentokrát zcela nezpochybnitelně "Below the Salt" (někdy mezi lety 1673 a 1972).
 ZDE je zremasterovaná píseň o jejich anglickém prastrýci z třetího kolene Henrym, nahraná těsně před pořízením této  unikátní daguerrotypie.
 
A jedna z mála fotografií na těchto stránkách, u které můžeme s naprosto klidným svědomím konstatovat, že historická fakta na ní zachycená rozhodně nejdou, a to tak, že v žádném případě, nijak zpochybnit, a za tím si opravdu stojíme, je tato poslední - je na ní zachycen děd a praděd jistého Davida a Roberta Pytlíka v okamžiku, kdy v roce 1915 rukovali do C. K. armády. Snímek byl pořízen ve Skutči, těsně před jejich odchodem na frontu. (1915)
 
 
                                                      
A ani tato historická fakta rozhodně nejdou, a to tak, že také v žádném případě, nijak zpochybnit.
 

<< PŘEDEŠLÁ HISTORICKÁ FAKTA

DALŠÍ HISTORICKÁ FAKTA >>


A protože k téhle verzi historických faktů se mi zatím žádná kloudná připomínka nedonesla (a to ani jako reakce na ten poslední obrázek, a to už je asi opravdu co říct), je tedy to už tady takhle doopravdy všechno. Tak spánembohem... (a i ten Vavroch, který mě má vždy za úkol zadržet, nereaguje...)

Bilbo Veverka, praprasynovec

<< ZPĚT na
Všechny texty
<< ZPĚT
na všechny PLODINY