GRANGE NEWS PEASANTS CROPS PLOUGHING! LINKS GUESTBOOK

°News°

DOWN↓ to °History° and °Prehistory°

   
AKTUÁLNÍ KONCERTY:
19. června 2024 předskočíme ve VAGONU Clivu Bunkerovi, 1. bubeníkovi JETHRO TULL z let 1968 - 1971.
   
March 2022  
Díky moc všem kdo jste se 11. března 2022 zúčastnili koncertu na Slamníku a přispěli tím na pomoc Ukrajině (resp. v jednom případě nezúčastnili a přesto přispěli) - po zaplacení pronájmu sálu a místního zvukaře nám v kasičce zbylo 9745,- Kč - takže jsme Člověku v tísni na SOS Ukrajina (číslo účtu 0093209320/0300) poslali rovných deset tisíc.
Díky Tome za skvělé fotky - a samozřejmě díky i kapele Blaženka, že tam s námi zahráli - a snad se Vám koncert i přes absenci kláves líbil (nebojte, příště zahrajem zase s klávesami), vy jste byli úžasní - a ještě jednou díky moc všem, kdo jste přišli a svou účastí pomohli dobré věci.
   
January 2022  
Bratranci Veverkové přejí všem příznivcům dobré muziky (nejen) Jethro Tull vše nejlepší v novém roce 2022.
A zveme Vás
11. března 2022 na Slamník (Wolkerova 12, Praha 6), zahrajeme tam s Blaženkou, žižkovskou rockovou legendou - zda se koncert uskuteční, sledujte zde na našich webovkách.
Tady je naše kapelní PF 2022.
A tady žertovné vánočně-novoroční video na našem Youtube:
Homer Simpson is Comfortably Numb and learns Secret Language Of Birds.
- toto video celé, nezcenzurované strýčkem Oogle-youtubem naleznete v původně zamýšlené podobě ZDE.
A naše tři nová videa z letošního podzimního Slamníku na našem Youtube:
Bourée - Bach's beer & Folk n' Roll - Reasons For Aqualung’s Waiting and Wond'ring Aloud,
Jeffrey Goes To Leicester Square - it's Up To Me, him and her - because Cross-Eyed Mary is Thick As A Brick,
My God's Hymn 43 is Winding Me Up.
Tak snad ten nadcházející rok bude lepší než ten, co právě končí... a uvidíme se 11.3. na Slamníku... nebo někdy jindy někde jinde...
   
September 2021  
Vážení velevážení! Abychom Vás neodradili tím, co máme v ORBĚ!, raději sem dáváme naprosto civilní a střízlivou (a taktéž zastřízliva psanou) pozvánku: 7. října 2021 zahrajeme přibližně od sedmi společně s kapelou THE ROCKOONS na SLAMNÍKU - věříme, že tento mnohokrát rušený a přesouvaný koncert tentokrát konečně vyjde. A tady máte ke klíčence i letáček: JPG - můžete tam zaškrtnout které písmenko je správně - a můžete si ho také vytisknout i na obyčejné tiskárně (klíčenku tedy musíte pomocí 3D tiskárny, ale na tu Vám sem odkaz stejně nedáme) a přicvaknout si ho na lednici abyste nezapomněli kdy nastane onen den D (a s tou naprostou střízlivostí nám to tedy snad vyjde až budeme psát někdy jindy nějakou jinou pozvánku). Ať tak či onak, přijďte 7. října krátce (ale skutečně jen krátce) po 19:00 na Slamník v hojném počtu, těšíme se na Vás! Přesně v 19:19:19 začínáme a hrajem první!
   
April 2021  
"Situace je nadmíru výtečná." Tuto větu pronesl dva roky po jistém miléniu jistý pan primátor, zvaný též Ignor, jistého hlavního města jisté malé středoevropské země - a to zrovna v tom jistém okamžiku, kdy do podzemní dráhy v tomto městě začaly pronikat první kapky tisícileté vody. Naše webovky jste si ale mnoho let po této povodni při brouzdání na internetu pro detailní studium (čemuž nasvědčuje i to, že čtete tyto řádky) zajisté nezvolili proto, abychom i my vám zde lhali. Kultura v naší zemi, potažmo celá "naše země nevzkvétá. Velký tvůrčí a duchovní potenciál našich národů není smysluplně využit", dovolujeme si zde uvést ještě jeden citát, tentokrát, a to i po mnoha letech, mnohem trefnější a pohříchu i aktuálnější. A co hůř - na Slamníku kvůli té všeobecně známé lapálii nezahrajeme ani toho 15. května, jak jsme zde již dříve v lednové ohlášce avizovali... Tak zkusme nadhodit ještě jeden termín... BRATRANCI VEVERKOVÉ zahrají společně s kapelou THE ROCKOONS na SLAMNÍKU ve čtvrtek 7. října 2021. Teď nebo nikdy! Tedy ne teď, ale toho 7. října! Ale hlavně nikdy neříkej nikdy... Ale pořád se něco děje... Např. o tom, že ani v této těžké době náš mistr hluboké orby Plech jakož i naše kapelní bonga nezahálejí, když on-line přenosem živého hraní nehazardují s životy svými a svých blízkých, se můžete přesvědčit třeba TADY (jpg). Anebo trochu obsáhleji i ZDE první a TADY druhá část celého záznamu (Youtube). (A náš kapelní Youtube je ZDE, klikejte tam, koukejte, poslouchejte, odebírejte, lajkujte a všechny ty věci, které se tam dají dělat, dělejte.) A hlavně nezapomeňte: Tak tedy v říjnu i s našimi bongy na viděnou na Slamníku!
   
January 2021  
Vážení velevážení! Přejeme Vám vše nejlepší v novém roce - a hlavně aby byl lepší, než ten, co skončil. A TADY se můžete podívat na (nebo si i ve formě jpg klíčenky stáhnout) naše letošní PF 2021. Buď tam anebo onde, vyjde to nastejno.

A prosíme škrtněte si ve svých diářích náš již dříve avizovaný koncert, který se měl uskutečnit 5. února 2021 na Slamníku. A poznamenejte si nový termín, 15. května 2021, opět s poznámkou: Veverky na Slamníku - a připište si k tomu ještě: společně s kapelou THE ROCKOONS - více informací resp. informačního šumu naleznete v sekci ORBA, viz menu nahoře (položka pod norskou vlajkou) (dopsáno v dubnu 2021: i tento termín byl opět kvůli všeobecně známým důvodům vyšší mocí zrušen).

A protože zimní večery jsou v poslední době opravdu velmi dlouhé a příští koncert bude až za čtyři měsíce, trochu jsme updatovali náš Youtube - přidáním tří starších videí z roku 2019 a tradičního novoročního videa od našeho nejslavnějšího animovaného bratrance Homera Simpsona (a tentokrát to navíc zřejmě nejvíc ocení fanoušci Kurta Cobaina, ale přestože první část je hodně tradiční, druhá je naopak opravdu velmi progresivní - tak se na to snad bez větších či menších obav mohou podívat i fanoušci progresivního rocku. ; - )

Takže abychom to už zase konečně zkrátili a napsali to nejdůležitější, a sice nožičky a závěr: Až se tedy během nadcházejících dlouhých zimních večerů budete nudit, nemusíte si kvůli tomu kupovat medvídka mývala, ale můžete se podívat na ta nově přidaná videa na našem Youtube, buď přímo tam (tedy tady ne tam, ale TADY) - anebo v následujících odkazech na tom (zde mnohokrát odkazovaném, proto teď odkaz pro změnu vynecháme) Youtube: Olešnofest z 15. června 2019: Cross-Eyed Mary a Locomotive Wind Up - a ještě Slamník z 2. února 2019: Cheap New Day Yesterday Return.
A samozřejmě tradiční Homerovo vánočně-novoroční video, bez něj by to tady, tak jako každý rok, i letos, opravdu nebylo ani trochu ono: Our Cousin Homer Simpson's Lifeway From Grunge To Kujoonunge.

"Homere jsi jednička, ale tvé video je podle tvého Stvořitele pro zveřejnění příliš dlouhé", napsal nám náš strýček Youtube, když jsme se to Homerovo video snažili na jeho stránky vložit. Tak jsme, kvůli tomu našemu vrtošivému strýčkovi, to video museli dost podstatně osekat - a bohužel tak z něj vypadly některé klíčové scény... Ale nic si z toho nedělejte, my si také neděláme - a na video celé, včetně celého netradičně progresivně pojatého Smells Like Teen Spirit, se můžete podívat buď v mp4 souboru ZDE, anebo na našem "falešném" Youtube, které naleznete ZDE.

A kdyby zimní večery byly natolik dlouhé, že byste potřebovali ještě nějaký další matroš, tady je: ZDE, ZDE, ZDE. ; - )
A ještě více matroše viz náš "pravý" Youtube, který naleznete (neb opakování je matka moudrosti) ZDE.
Vše nejlepší v novém roce a hlavně zdraví Vám přejí Bratranci Veverkové, v.d.
   
September 2020  
Po letošním chaotickém jaru a koncertech během něj z vyšší moci rušených (viz opakované klikání na buben v záhlaví této stránky - ale dejte si při tom pozor, aby to klikání neznělo jako noty na buben, stejně jako frekvence našich letošních koncertů) a letošním předjarním KYRILLEM, který ale ve skutečnosti byl SABINOU, taktéž z vyšší moci STROMŮ u Bilba popadaných, JSME BOHUŽEL MUSELI ZRUŠIT I DALŠÍ DVA NAPLÁNOVANÉ KONCERTY - ZÁŘIJOVÝ VE VAGONU A ŘÍJNOVÝ NA SLAMNÍKU.
Tak aby Vám (a nám) to nebylo tak líto, že si teď nějakou dobu nezahrajem, tady se můžete podívat na naše tři videa, které jsme loni na podzim spáchali v Music City (youtube/mp4, youtube/mp4) a letos v únoru (kde jinde než) na Slamníku (youtube/mp4 - ty opravdu velice líně se pohybující obrázky tedy ne, ale zvuk jo). A také jsme teď, v září, konečně dali na náš YOUTUBE konečnou a s definitivní platností definitivní (ale fakt definitivní! - definitivně) verzi letošního NOVOROČNÍHO videa, které nám, jako v poslední době každý rok, poslal náš bratranec Homer ze Springfieldu - a tentokrát si na něm dal opravdu záležet, proto to zdržení. Takže se tedy zatím podívejte na ta na náš Youtube nově přidaná videa - a doufáme, že se zase potkáme
5. února 2021 na našem tradičním únorovém koncertě na SLAMNÍKU - tentokrát bitově kulatém již 4. ročníku našeho hraní u příležitosti nekulatého 53. výročí prvního koncertu JETHRO TULL (dopsáno v lednu 2021: koncert byl opět kvůli všeobecně známým důvodům vyšší mocí zrušen).
   
February 2020  
Děkujeme všem, kdo jste přišli v pátek 14. února 2020, na Slamník - mysleli jsme si, že loňský Slamník jen tak nic nepřekoná, ale znáte to... zase jsme se mýlili... tento letošní koncert, který se konal u příležitosti přesně dvanácti dní po dni druhého výročí oslavy padesátého výročí prvního koncertu Jethro Tull na Slamníku, byl opět ještě o poznání úžasnější než ten loňský a předloňský - tak díky všem, kdo jste se na té skvělé atmosféře svou přítomností podíleli. A kdo jste tam ať už byli nebo i nebyli - a kdo si z toho koncertu chcete nebo i nechcete něco poslechnout - dáváme sem ve formátu mp3 naši nahrávku slavné šestnáctiminutové skladby My God is Up to my Bourée, kterou jsme tam pořídili - znalci zajisté moc dobře vědí, že původně vyšla kdysi dávno na kompilaci nazvané Stand up, Mr. Aqualung! A samozřejmě za obsáhlou fotodokumentaci děkujeme Plaváčkovi - na jeho jako vždy skvělé fotky se můžete podívat ZDE.

A všichni, kdo jste na tom zatím nejúžasnějším Slamníku ze všech Slamníků a nejen Slamníků ať už byli nebo nebyli - a chcete si ať už znova nebo poprvé v životě naživo poslechnout jak zpíval mladý Ian Anderson na počátku 70. let 20. století, přijeďte se v sobotu 29. února 2020 podívat za naším kamarádem Martinem, starostou Nové Vsi u Nelahozevsi! Hrajeme tam od 19:30 v sále obecního úřadu (přesná adresa je Nová Ves 154) - tak kdo jste v Nové Vsi u Nelahozevsi ještě nebyli, máte jedinečnou příležitost se tam podívat. A z Prahy to není ani nijak daleko - srdečně však zveme hlavně místní - protože kdy naposled zpíval mladý Ian Anderson v Nové Vsi u Nelahozevsi, že? A bude se tam (přímo v sále Obecního úřadu v Nové Vsi - oficiální pozvánku obecního úřadu naleznete ZDE) prý čepovat výborné pivo - což je další důvod se tam zastavit (protože to je, krom jiného, věc, která se tam běžně jen tak neděje) a poslechnout si muziku Jethro Tull v našem podání. Tak doražte, těšíme se opět na vás!
   
January 2020  
Bratranci Veverkové přejí všem fanouškům JETHRO TULL vše nejlepší v novém roce 2020 - a zde máte naši další "klíčenku" v podobě kapelního PF 2020 - a pokud si na 3D tiskárně vytisknete oboustranně s nastavením "překlopit po kratší hraně" toto PDF (ona se tedy vlastně tahle klíčenka dá vytisknout i na každé obyčejné tiskárně - v tom je opravdu naprosto unikátní), budete mít na jedné A4 naše čtyři "ofiko" pé-ef-ka - jedno si po rozstříhání můžete nechat a tři pak třeba věnovat svým přátelům - z druhé strany je TATO pozvánka na naše dva koncerty (viz níže) z našeho letošního únorového turné - tak kdo chcete šetřit naše lesy a nehodláte nám pomáhat s propagací, tisknout to vlastně ani vůbec nemusíte... i když za každou pomoc bychom samozřejmě byli velice vděční a předem za ni děkujeme.

Jo a abychom nezapomněli - samozřejmě opět děkujeme i našemu kapelnímu maskotovi Homerovi za zaslání dalšího novoročního videa - tentokrát ho začal natáčet loni v listopadu v Praze, když jsme ho pozvali na náš koncert, který jsme odehráli v největší prodejně hudebních nástrojů ve střední Evropě, v Music City - a v natáčení toho videa pak ještě pokračoval když se vrátil domů, do Springfieldu - ZDE je jeho první nástřel, který prý "ušil tak trochu horkou jehlou". Takže ještě ho pak trochu dodělal - aby mělo začátek, když už má tedy ten konec. Čili TADY si v konečné verzi letošního novoročního videa můžete vychutnat všechny ty Homerovy i obecně springfieldské jethro-tullí finesy, které máme zajisté všichni tak rádi - a na Homerova novoroční videa se proto díky nim vždycky tak hrozně moc těšíme.

A rozhodně nezapomeňte na tu druhou stranu našeho letošního pé-ef-ka (viz první odstavec této ohlášky) - a přijďte 14. února 2020 na náš de facto již tradiční únorový třetí ročník pražského SLAMNÍKU - nebo 29. února 2020 do sálu Obecního úřadu v NOVÉ VSI - nebo tam i tam - třeba na některý z těch koncertů přijde Homer opět něco natočit a udělá pak z toho zase za rok nějaké novoroční video, ve kterém se, když přijdete, zcela jistě minimilně mihnete.
Aneb jak říkají staří latiníci nebo tak někdo: TRY TO MEET THE HOMER'S SQUIRREL COUSINS - THE SHOW MUST GO ON!
   
November 2019  
Děkujeme všem, kdo jste přišli 21. listopadu 2019 do Music City - a ještě jednou se omlouváme, že tam s námi bohužel nemohli ze zdravotních důvodů zahrát THE DIRTY RACCOONS, jak bylo původně plánováno - a že ke změně došlo skutečně až na poslední chvíli. Ale nebuďte smutní - domluvili jsme se s nimi, že s námi zahrají příště, v pátek 14. února 2020, na našem již tradičním únorovém koncertě na SLAMNÍKU - tentokrát to společné hraní s nimi určitě musí vyjít - to by v tom byl čert, aby ne - tak se dostavte v hojném počtu, těšíme se na vás! On to totiž, kromě toho, že to bude koncert u příležitosti přesně dvanácti dní po dni 52. výročí prvního koncertu Jethro Tull, bude další zvláštní shodou okolností i koncert "valentýnský" - tak se přijďte v ten dle dlouhodobé předpovědi počasí mrazivý pátek 14. února 2020   p ř i T U L L i t   na SLAMNÍK!

Jo a nezapomeňte, kdo jste tak dosud neučinili, se ještě podívat na březnovou "novinku" o kousek níž - místo hlášky "Zatím to zde není - ať můžete ještě nějakou dobu tipovat správnou odpověď..." tam totiž už teď fakt visí řešení toho tehdejšího kvízu. Výherci, panu Miroslavovi, ještě jednou gratulujeme - do Vagonu mu to tenkrát v květnu nevyšlo, tak se těšíme na viděnou v únoru na SLAMNÍKU - a to nejen s ním, ale i se všemi fanoušky jethrotullí (Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, to jsme teda jako my) a bluesrockové (THE DIRTY RACCOONS hrají bluesrock 60. a 70. let: Cream, ZZ Top, Dr.Feelgood, Rolling Stones, Livin'Blues...) klasiky! Konec zcela vyčerpávajícího hlášení!
   
March 2019  
A ještě velmi důležitá březnová aktualita, spojená s dalším veverčím kvízem! Přijďte Vláďovi Řepíkovi na druhou část křtu jeho knihy JETHRO TULL - PŮLSTOLETÍ S KOUZELNOU FLÉTNOU. Koná se 21.3.2019 od 19:30 v klubu MLEJN a zahraje tam při té příležitosti skvělá hrad-rocková ("hrad" není překlep) a zároveň i jethrotullová kapela QUANTI MINORIS. A v souvislosti s touto zajisté velmi zajímavou událostí vyhlašujeme pro všechny fanoušky JETHRO TULL následující kvíz: Jestlipak poznáte z které desky je následující flétnové sólo? - poslechnout si ho ve formátu mp3 můžete ZDE - a své řešení tohoto našeho kvízu nám pak můžete poslat na adresu bilbo.veverka@seznam.cz.
A co by to bylo za kvíz, kdyby jeho součástí nebyla i odměna pro vítěze - takže na vědomí se zde všem fanouškům Jethro Tull teď dává, že první úspěšný luštitel tohoto kvízu bude mít nárok na dva volňásky na náš následující koncert 8.5.2019 ve VAGONU - více viz únorová ohláška zde na této stránce o kus níže - nebo též ORBA, taktéž na našich webovkách.

... Tak tohle bylo ryché, vážení. Šťastným výhercem dvou volňásků na náš koncert ve Vagonu 8.5.2019 se stává pan Miroslav, jehož dedukčním schopnostem a tomu, že navštívil koncert Quanti Minoris, Dogma Art a zároveň i završení křestu Vláďovy knihy o Jethro Tull 21.3.2019 ve Mlejně, tímto gratulujeme. Vzápětí, již několik chvil po skončení koncertu Quanti Minoris, znal a následně nám i poslal správnou odpověď, bravo! Řešení naleznete na stránce s nově objevenými historickými fakty týkajícími se bratranců Veverkových, resp. ještě trochu konkrétněji a polopatičteji (více už by bylo moc... i tak se tam ten název té desky dá snadno dohledat...) ZDE - a všem, kdo jste správně tipovali po Mírovi, taktéž gratulujeme - a místo volňásků posíláme alespoň naše CD, ZDE.

... A na plakátek (díky, Vlasto!) s pozvánkou do toho výše avizovaného Vagonu se můžete podívat ZDE - anebo též ZDE.
   
February 2019  
Děkujeme všem, kdo jste přišli v sobotu 2. února 2019, na Slamník - mysleli jsme si, že loňský Slamník jen tak nic nepřekoná, ale mýlili jsme se - tento letošní koncert, který se konal u příležitosti prvního výročí oslavy padesátého výročí prvního koncertu Jethro Tull - a zároveň to bylo naše kulaté padesáté veřejné vystoupení, byl snad ještě úžasnější než ten loňský - tak díky všem, kdo jste se na té skvělé atmosféře svou přítomností podíleli. A všichni, kdo jste na Slamníku ať už byli nebo nebyli - a chcete si naživo poslechnout jak zpíval mladý Ian Anderson na počátku 70. let, přijďte na našeho nového a věřme že i definitivního zpěváka bratrance Barneyho Veverku s veverčí "big bandovou" kapelou za zády znovu - zahrajeme s ním tentokrát 8. května 2019 ve VAGONU. A společně s námi tam vystoupí i věhlasná hard-rocková kapela RED BARON BAND, kterou zajisté nemusíme rockovým fanouškům nijak dlouze představovat. Tak doražte, těšíme se opět na vás!
   
January 2019  
Bratranci Veverkové přejí všem fanouškům Jethro Tull vše nejlepší v novém roce 2019 - a zde "máte klíčenku" a naše kapelní PF 2019 - tato naše letošní známka pravého a nefalšovaného veverčího džetropanku byla pořízena loni, 2. 2. 2018 na Slamníku. A přijďte letos, 2. února 2019, na Slamník znovu, více viz tato POZVÁNKA. A protože tentokrát budeme na tomto našem již tradičním únorovém koncertu na Slamníku i křtít novou knihu o Jethro TULL, kterou napsal pan Vladimír Řepík - a o skvělé fotky do ní se postaral pan Karlel Brychta, ZDE se můžete podívat na obálku této knihy, která bude během křtu zajisté hojně "pocintána" pravou a nefalšovanou TULL&morkou. Kniha se jmenuje Jethro Tull - Půlstoletí s kouzelnou flétnou a právě vychází v nakladatelství Volvox Globator.

A jako již každý rok, i letos sem dáváme další novoroční video - to letošní nám poslal náš bratranec Homer ze Springfieldu tentokrát už loni v dubnu - krátce poté, co nás na začátku dubna dokonce osobně navštívil v Praze, natáčel nás při tom při zkouškách na video a tak - a zároveň nám tehdy dal i tip na našeho současného zpěváka, Barneyho Veverku. Hledali jsme totiž zrovna do kapely zpěváka, vypadalo to bledě, nemohli jsme nikoho sehnat - a byli jsme z toho dokonce už tak zoufalí, že jsme se odhodlali k tomu, že jsme na nového zpěváka vypsali i oficiální konkurs. Prostě - "vypadalo to bledě, ale pak..." ...a jak ten konkurs a události okolo něj probíhal, se můžete podívat na tom Homerem natočeném exkluzivním videu, které je na našem Youtube ZDE - Barney na něm smetl veškerou konkurenci - a poté, co jsme ho po mohutných ovacích přijali do kapely, dal na první dobrou zcela neplánovaně i Hymn 43. To už ale na tom videu neuvidíte, v půlce zkoušky se Homerovi bohužel zasekla kamera. Ale i tak to video rozhodně stojí za shlédnutí - buď ten odkaz výše na našem Youtube - nebo TADY je na našich youtubovkách nezkrácená původně Homerem vyrobená verze. A my tímto zde opět, tak jako už každý rok, děkujeme za vše, co pro nás kdy (obzvláště letos) udělal, našemu bratranci Homerovi ze Springfieldu. Homere a Barney, jste jedničky!
MEET THE BE SHARPS - THE SHOW MUST GO ON!
   
May 2018  
... A protože se nám v poslední době s těmi videi nějak roztrhl pytel... - ZDE se můžete podívat i na sklonku dubna bratranci Kartullixem, Mystullixem a Bilbem Veverkovými natočenou zdravici našeho birminghamského bratrance, kterým není nikdo jiný než sám mistr Martin Lancelot Barre... Martin on marimba, Martin on marimba, hurray!

... A hleďme, hleďme! Další zdravice! Tentokrát od našeho skotského bratrance pocházejícího ze starobylého města Dunfermline, sira Iana Andersona! Podívat se na ni můžete ZDE (nebo také na našem Youtube - a alternativně též ZDE).
   
April 2018  
Ohlášky, oficiální to tiskový orgán Bratranců Veverkových, jsou zplnomocněny (jak jinak než) ohlásit, že loňské a předloňské změny v kapele byly letos konečně - a věřme, že s definitivní platností - završeny. Od 4. dubna 2018 máme totiž nového zpěváka Ondru Veverku - a není to, ani přes to datum, tentokrát žádný Apríl - čili věříme, že náš následující koncert se uskuteční i o trochu dříve než až 2. února 2019 - ale i tohle datum si v každém případě poznamenejte do svých diářů s poznámkou "Oslava 51. výročí prvního koncertu Jethro Tull". Takže - ať už dříve, či později, těšíme se na Vás! Nejpozději 2. 2. 2019! Zatím nám to sice v Orbě v kolonce Zaseto ještě nevisí, ale bude - a abyste viděli, že to s tím datem 2. 2. 2019 myslíme opravdu naprosto vážně, máme v Orbě zasetý už i jeden z našich ještě na o trochu později plánovaných koncertů, který se uskuteční, pro změnu k stému výročí prvního koncertu Jethro Tull, již 2. února 2068! Ti, kdo jste byli letos 2. 2. na Slamníku, to už samozřejmě víte... a všichni, kdo jste tam ať už byli nebo i nebyli, určitě doražte ani ne za rok na "before party" 2. 2. 2019!
Tolik oficiální tisková zpráva! A nyní zase do práce... dobrodružství pokračuje! ... Tak jo... tak tedy to aprílové video... ZDE...
   
February 2018  
Bratranci Veverkové děkují všem, kdo jste dorazili v pátek 2. února 2018 na Slamník. Byli jste úžasní, před takhle narvaným sálem jsme opravdu ještě nikdy nehráli, tak díky moc za skvělou atmosféru. Slavili jsme tam jednak 50. výročí prvního koncertu Jethro Tull a jednak de facto i naše 13. narozeniny (narozeniny slavíváme, když na to tak přijde, kdykoli od srpna, kdy se zárodek kapely dal dohromady - do června, kdy jsme měli první veřejné vystoupení), takže jsme rádi, že jste dorazili v tak hojném počtu - a že se tak díky vám ta oslava 50. výročí prvního vystoupení naší i vaší oblíbené kapely (vystoupili 2.2.1968 v Marquee clubu v Londýně, ten den prvně pod jménem JETHRO TULL) tak výborně vydařila.

A děkujeme i všem spoluúčinkujícím - skvělé (jak jinak než bluesové) kapele Bluesvar a zpěvačkám z pěveckých souborů Carillon a Jezinky acapella, které u této výjimečné příležitosti zazpívaly King Henry's Madrigal, oblíbený to madrigal sira Jethro Tulla - a věříme, že králi Jindřichovi VIII. by se toto podání jeho slavného madrigalu také určitě moc líbilo.

A zároveň děkujeme Plaváčkovi (Ondřej Klečka, Recocot) za úžasné fotky - naleznete je ZDE. Skvělá práce, Plaváčku, jako ostatně vždy.

A na tomto přelomovém koncertě jsme v našich řadách přivítali jednak novou, mladou krev - výborného flétnistu Janka Veverku z Pogues - Jaromír 'Dědek' Veverka, odcházeje do flétnového důchodu, zde Jankovi slavnostně předal své flétnové žezlo - a jednak nového bubeníka Matese, který (jak tady v Ohláškách již bylo dříve zmíněno) nahradil Matěje a teď s námi skvěle odehrál první splečný koncert - takže Matesi a Janku, vítejte, po tomto "křtu ohněm", v kapele.

A samozřejmě děkujeme i Martinovi alias Floydovi 'Macákovi' Veverkovi za skvělý záskok, díky němuž se tento koncert vůbec mohl uskutečnit.

Hledáme totiž zpěváka (dopsáno 5. dubna 2018: zpěváka už nehledáme), tak kdo byste to chtěli zkusit, pište nám prosím na email@bratranciveverkove.cz. Zpěvák nemusí umět hrát na žádný hudební nástroj, Andersonovu flétnu i kytaru máme vyřešenou zvlášť - čili kdo byste si chtěl zajít k nám do zkušebny a zkusit si zapět své oblíbené fláky mistra Iana, neváhejte a pište. Díky. (Jo a nemusíte se ani jmenovat Veverka, Squirrel, Drevokocúr, ani nijak podobně. ; - )
   
December 2017  
Bratranci Veverkové přejí všem příznivcům dobré muziky krásné vánoční svátky a všechno nejlepší v novém roce 2018 - a jako již tradičně sem (mp4) dáváme další novoroční video, které nám opět ze svého obsáhlého hudebního archivu poslal i letos náš bratranec Homer ze Springfieldu. Díky, Homere. Spolu s bratrancem Homerem v něm vystupuje, kromě jiných slavných rockových hvězd, i Tom Petty. R.I.P., Tome...
Zde je ještě naše PF 2018 a zde pozvánka na Slamník, kde se dne
2. února 2018 uskuteční oslava 50. výročí prvního koncertu Jethro Tull. Tak přijďte v hojném počtu! A kdo to prošvihnete, budete mít sice možnost to "napravit", ale až za dalších 50 let...
   
November 2017  
A ještě jedna naprosto zásadní zpráva: na den přesně 2. února 2018 se opravdu uskuteční námi již téměř dvanáct let plánovaná oslava výročí prvního koncertu JETHRO TULL ! Koncert, na kterém vystoupí i velice zajímaví hosté, se sice neuskuteční na Rugbyovém hřišti v Říčanech, tak jak jsme původně plánovali - předpověď počasí na ten den není ani trochu příznivá a v Říčanech dost možná budou padat i trakaře - a proto jsme místo konání koncertu přesunuli na mnohem útulnější a dostupnější místo, do vyhlášené hudební putyky, na SLAMNÍK. Tak doražte v hojném počtu!
   
May 2017  
A už tu máme další naprosto zásadní zprávu: Jeden náš pan Strýc, ze kterého se zřejmě mezitím stal Prastrýc, nám vložil do naší návštěvní knihy jeden móc hezkej Oprásek sčeskí historje. Bohužel návštěvní kniha, kterou používáme, zřejmě před nějakou dobou začala (místo na nové záložce) zobrazovat vkládané odkazy v rámci - a docela to blbne a je proto možné, že v některých prohlížečích se Vám na ten link nepodaří proklikat. Protože je ale podle našeho názoru tento oprásek pro nás opráskem naprosto zásadním, dovolujeme si ho zveřejnit přímo tady v našich Ohláškách, a to tak že zcela konkrétně ZDE. Aneb "Kuli přecutkúm vináles ruhadla svím tvúrcúm žťesťí nepřinez". Díky Prastrýci, dobrá práce!
   
April 2017  
A aby těch změn v kapele nebylo málo, máme i nového bubeníka - Matěje nahradil Mates - a pilně pracujeme na tom, abychom (poté, co jsme s ním onoho památného jedenáctého dubnového dne roku 2017 v katastru obce Jižák zorali prvních pět brázd) mohli na podzim opět sklízet. O termínu této díky Matesovi pro naši kapelu význačné koncertní sklizně vás tady budeme samozřejmě včas informovat.
   
March 2017  
Vážení velevážení! Máme nového zpěváka Johnyho! Koncert 6. března 2017 ve Vagonu se s ním velmi vydařil a proto se už moc těšíme na další! Bude v sobotu 1. dubna 2017 (viz též ORBA!), tentokrát v Johnyho domovské destinaci na Kladně v hudebním klubu Dundee Jam. Sobota to bude aprílová, ale tato zpráva rozhodně žádným aprílem není! Přijďte, určitě to zase bude stát za to, Johny opět skvěle zazpívá jak party Iana Andersona jako vystřiženého ze sedmdesátek, tak i (s kladenskou kapelou Knopfler Night) písničky Marka Knopflera a jeho Dire Straits, pro změnu naprosto věrně osmdesátkového. A protože kupodivu poměrně přesně tuto situaci vystihl i jistý pan Neil Armstrong, když kdysi už docela dávno a velmi, velmi daleko, prohlásil své dvě slavné věty, závěrem se je zde dovolíme ocitovat, protože se sem, podle našeho názoru, docela dobře hodí - a protože se v poslední době začaly množit spekulace, cože to vlastně přesně řekl, resp. že řekl ve skutečnosti něco jiného, než mu bývá přisuzováno, uvádíme zde proto notářsky ověřený doslovný přepis (včetně interpunkce, malých a velkých písmen, určitých i neurčitých členů apod.) jeho proslovu: "One small step for a man. ONE GIANT LEAP FOR MANKIND AND JETHRO TULL FANS ESPECIALLY - THE SHOW MUST GO ON!"

... jo a aby to tady nebyla zas jen samá závažná fakta, ale bylo tu i něco trochu více a pracovněji zábavného, tady se můžete podívat (na z publika natočená videa) na Youtube na naši verzi songu "Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" (nebo soubor mp4 z video systému Vagonu ZDE) a knopfleří verzi "Romeo and Juliet" (nebo mp4 ZDE) z toho posledního Vagonu...
... a ještě samozřejmě fotodokumentace, na našich stránkách k vidění ZDE.
   
December 2016  
Bratranci Veverkové přejí všem fanouškům muziky Jethro Tull příjemné prožití vánočních a novoročních svátků a ZDE (jpg) připojujeme naše novoročně-vánoční přání, které je zároveň pohlednicí i s přilepenými známkami, tak ho můžete vytisknout a klidně i rovnou hodit do nejbližší poštovní schránky, určitě tím nic nezkazíte! ; - )

A tentokrát jsme pro Vás (opět ve Springfieldu) objevili jednoho našeho velmi povedeného bratrance, který má ve svém jethro-tullím repertoáru nejen slavný (a všem zde jistě i velmi dobře známý) King Henry's Madrigal, ale též i trochu méně "profkláknutý" Another KingHenrysMadrigal Song - tak si při jeho poslechu vychutnejte všechny vánočně tullovské finesy našeho springfieldského bratrance Homera a nezapomeňte při tom, že hudební zákonitosti animáků mohou být mnohdy velmi překvapující až nepochopitelné - v archivu springfieldského JETHRO TULL FANCLUBU toto unikátní video vyhledal a vlastnoručně zremasteroval Bilbo Veverka, výsledek naleznete na našem Youtube, konkrétně ZDE. A tady (mp4) je pro srovnání ještě původní, nijak a (téměř) nikým neupravená verze.

Jo a aby náš poslední letošní příspěvek zde nebyl jen samé "srandičky, srandičky", dáváme sem ještě odkaz na naši verzi slavného songu "TUPEJ JAK CIHLA jako AQUALUNGovo BOURÉE" (Youtube), jak jsme ji odehráli na srazu českého a slovenského fanclubu Jethro Tull 10. 9. 2016 na Čeřínku. V originále se to jmenuje "Thick As A Brick like Aqualug's Bourée" nebo tak nějak, ale to vy všichni jistě moc dobře víte...
   
October 2016  
Děkujeme všem, kteří jste přišli v sobotu 8. října 2016 do DEJVICKÉ KLUBOVNY - koncert kapely THICK AS A BRICK Jethro Tull tribute byl naprosto skvělý - podívejte se na fotodokumentaci ZDE.
   
August 2016  
Zdravíme všechny fanoušky slavných kapel Jethro Tull a Jull Dajen ; - )

A věříme, že se s mnohými z Vás setkáme 10. 9. 2016 na srazu ČESKO-SLOVENSKÉHO FANCLUBU JETHRO TULL na Čeřínku, který organizuje náš Pan President Kartullix (kartullix@jethrotull.cz - pokud se chcete zúčastnit, je nutno se předem nahlásit na tento mail) a na kterém kromě Bratranců Veverkových hrajících Jethro Tull zahrají i Jull Dajen.

A posílám Vám fotku těchto věhlasných Jull Dajen, kterou jsem v Lorientu v Bretani vyfotil 9. srpna 2016 v 18 hodin 59 minut a 28 vteřin bretoňského času (který je kupodivu shodný i s naším středoevropským letním časem, tak si podle něho můžete seřídit hodinky) na souřadnici 47,744018° severní šířky a 3,358280° západní délky: http://bilboveverka.bratranciveverkove.cz/jpg/2016_08/P8091829.htm

Foťák mám blbý, ale ne všechny fotky z té bretoňské fotogalerie (zobrazí se po kliknutí na GALERIE... nahoře v menu na té fotce) jsou tak technicky nepovedené jako tato výše uvedená, tak se tam případně můžete podívat i na jiné fotky z Bretaně, kde jsem v první polovině srpna byl. Resp. pokud to uděláte, budete se díky tomu i moct zúčastnit soutěže, kterou tímto právě vyhlašuji. Soutěže o dva volňásky na jeden libovolný koncert Bratranců Veverkových (s výjimkou toho srazu na Čeřínku!) v roce 2016 nebo 2017 dle výhercova výběru. A ty dva volňásky vyhraje první člověk, který mi mailem na bilbo.veverka@seznam.cz pošle kompletní seznam všech fotek (tzn. odkazy na ně), na kterých ti věhlasní Jull Dajen jsou v té výše zmíněné fotogalerii (http://bilboveverka.bratranciveverkove.cz/2016_08.html) vyfoceni.

Za Bratrance Veverky hrající JETHRO TULL soutěž pořádá a z Bretaně zdraví
Bilbo Veverka, bratranec
http://bratranciveverkove.cz
http://youtube.bratranciveverkove.cz
http://facebook.bratranciveverkove.cz
   
April 2016  
And now for some more big news: September's get-together of the Czechoslovak Jethro Tull fanbase (see below) will continue on the 8th October 2016 in Prague! No Jethro Tull fan would turn down the opportunity to attend the exclusive concert of THICK AS A BRICK - Tribute to JETHRO TULL, which will arrive all the way from Trier, a city on the German-Luxembourg border, to perform at the Jethro Tull event of the year named "Jethro Tull and their blues roots"! The concert will take place at the unique venue DEJVICKA KLUBOVNA CLUB, and along with our friends from THICK AS A BRICK you will hear the wonderful hard-blues-rock RED BARON BAND and their guests. It's going to be a truly amazing night, and whoever stays home will miss a once-in-a-lifetime opportunity to hear one of the world's best contemporary bands playing Jethro Tull music. Please come, the evening will be worth it!
(ANY IMPORTANT INFO CONCERNING THIS EXTRAORDINARY EVENT WILL BE UPDATED HERE REGULARLY!)
   
February 2016  
A už tu máme jednu (viz poslední odstavec v našich zprávách z ledna 2016) naprosto ZÁSADNÍ ZPRÁVU: Dne 10. září 2016 se bude konat sraz českých a slovenských fanoušků Jethro Tull! A nám bude ctí na něm zahrát.
Akce je otevřená všem fanouškům Jethro Tull - členem Česko-slovenského fanclubu Jethro Tull se totiž může stát úplně každý - třeba tím, že přijede 10. září na Čeřínek! A kdo se členem stát nechce, může přijet samozřejmě taky!
(VÍCE VIZ ORBA!, VŠECHNY DŮLEŽITÉ INFORMACE O TÉTO VÝJIMEČNÉ AKCI ZDE BUDOU PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNY!)
   
January 2016  
Vážení velevážení! Přejeme Vám vše nejlepší v novém roce 2016 a zároveň děkujeme všem, kteří jste zašli na některý z našich loňských koncertů. A věříme, že se s Vámi budeme na našich koncertech i nadále setkávat v počtu minimálně stejně hojném, jako tomu bylo loni. A ZDE (jpg) připojujeme naše PF 2016.

V Orbě jsme zatím zaseli jeden třeskutě mrazivý koncert 15. února 2016 ve Vagonu (jpg) a jeden téměř jarní koncert 5. března 2016 v Kaštanu (jpg). Ve VAGONU sklidíme loni před Vánocemi v pardubické Ponorce zasetý společný koncert pana Jethro Tulla s panem Stingem neboli repete pardubického koncertu Egelet s Bratranci Veverkovými. Doražte v hojném počtu, Sting, The Police, U2, etc... v podání kapely Egelet bude určitě opět stát za to! (Dopsáno 16. února 2016: Naše vystoupení na tomto koncertě jsme bohužel byli zcela výjimečně nuceni ze zdravotních důvodů zrušit. Ale sehnali jsme za sebe skvělou náhradu, bluesmana Martina Chika, který si zajamoval s našimi třemi Veverkami - flétnistou Dědkem, bubeníkem Kýblem a basákem Plechem, ke kterým se pak v průběhu výborného bluesového setu přidal i skvělý kytarista kapely Egelet (zaháli pak jako hlavní hřeb večera) Václav Pecina - a pár písniček z tohoto jamu a výborné fotky od pana Petra Makovičky, za které mu zde tímto děkujeme, si můžete prohlédnout resp. poslechnout ZDE).
A v KAŠTANU zahrajeme tentokrát se zcela nezařaditelnou a pro všechny hudební fajnšmekry také jistě i velmi zajímavou kapelou Syrový tóny - tak doufáme, že na "Veverčí skorojarní sběr Syrových Kaštanů" dorazíte také v hojném počtu - bližší informace o všech koncertech (tak jako vždy) v menu v sekci ORBA!

A taktéž jsme zrekonstruovali všechny naše loňské a předloňské "dočasně úvodní" stránky s pozvánkami na tehdy aktuální koncerty (a jednu Dědkovu koláž z našeho úplně prvního koncertu 12. června 2005 v Říčanech) - tak kdybyste se na ty grafické návrhy chtěli třeba ještě znovu podívat, dá se na ně dostat postupným klikáním na buben vlevo nahoře v logu zde na našich webovkách. A ZDE (jpg) je ještě jedna dvojitě dvojitá koláž, vyrobená z té říčanské koláže a z koláže na obalu desky Benefit, stažené z webového archivu pana Glenna Cornicka www.cornick.org.

A ještě tu máme jednu vlastně také tak trochu novoroční novinku, jen pár let starou, kterou se nám nedávno podařilo dohledat v nekonečném archivním břichu času, tedy, pardon, internetu: Náš springfieldský bratranec Martin Prince Veverka zahrál 27. dubna 2008 při vyhlašování výsledků soutěže o nejlepšího springfieldského flétnistu slavnou skladbu Thick As A Brick (a podle jiných zdrojů se tak bez titulků stalo dokonce již 30. dubna 2006!) V archivu springfieldské základní školy vyhledal a toto unikátní a za shlédnutí určitě stojící video vlastnoručně zremasteroval Bilbo Veverka, výsledek naleznete na našem Youtube, konkrétně ZDE. A tady (mp4) je pro srovnání ještě původní, nijak a (téměř) nikým neupravená verze.

A protože zřejmě není nutné zde v Ohláškách avizovat všechny naše další běžné koncerty, budeme tedy tady od teď již zveřejňovat jen zprávy naprosto zásadní a nahoře (bíle, výrazně a dočasně) vždy jen jeden nejbližší nadcházející koncert - a další koncerty si proto prosím dohledávejte v ORBĚ, v levém sloupečku Zaseto, kde budou i kdykoli v budoucnosti pravidelně aktualizovány, protože orba, setba a následná sklizeň bude stále pokračovat - řečeno slovy klasika a polyglota J. D. Cimrmana "the show must go on" - a věříme, že i díky vaší i nadále hojné účasti.
   
December 2015  
Naše "podzimní turné", započaté 18. října 2015 ve Vagonu, které pak pokračovalo 21. listopadu 2015 v rodišti bratranců Veverkových v Pardubicích v proslulém a shodou okolností i nedávno znovuotevřeném klubu Ponorka, letos zakončíme v pátek 11. prosince 2015, kdy po více než dvou letech opět vystoupíme ve výborném kutnohorském klubu Česká 1.
A abychom náš návrat do tohoto legendárního klubu nějak stylově ozvláštnili, pozvali jsme si tam legendami opředenou postmoderně undegroundovou všemimožnýmiinemožnýmivlivyovlivněnou kapelu Pod Černý vrch. Bude nám ctí předskočit jim zhruba od 20:30 s naším přibližně hodinu a půl dlouhým setem toho nejlepšího z muziky JETHRO TULL. A protože POD ČERNÝ VRCH je kapela, kterou by si žádný kulturní Kutnohorák rozhodně neměl nechat ujít, doražte do České 1 v hojném počtu, těšíme se na Vás!
   
June 2015  
So, this time, on the contrary, we thank to all who came to congratulate on our tenth birthday on Saturday June 6th 2015 - not only to all thirteen performing guests but also the audience without whom the party weren’t so successful as it was. And because really special guests came, maybe some of them not to be seen at any other time and anywhere else in the future, you can see the whole of our celebration not only in visual but also audial and sometimes even audiovisual format at our website HERE.
After this huge celebration we gave
June 14th 2015 a little light concert at Kulturacek Bila Hora (you can see HERE the excellent photos from Martin Fendrych published with his courtesy on our site, for which we thank to him at this occassion) and now we invite you again to our next public appearance on Sunday October 18th 2015 tentokrát opět na naší domovské scéně ve Vagonu. Pozvali jsme si tam kapelu Exit Orchestra, spřízněnou s námi naším (a jak už to v podobných případech bývá i jejich) společným bubeníkem. Exit Orchestra je kapela výborná, tak doražte do Vagonu opět v hojném počtu, těšíme se na Vás! Více informací jako vždy v menu v sekci ORBA!
   
May 2015  
So we have successfully Baritone (our performance in Baryton music club) behind and we thank to all visitors and the band H for the successful concert (in addition please look at Youtube for our version of Aqualung and Lick Your Fingers Clean recorded during this concert, ke které jsme dokonce byli nuceni vyrobit i náš první hudební "videoklip") and look forward to a rock club Kain, where on June 6th 2015 the birthday of Bratranci Veverkové will be celebrated which is actually the tenth anniversary of our first gig (the June 12th 2005 in Ricany see ORBA!). The mighty Pink Floyd revival IT Crowd comes to congratulate us on it and besides them you can also look forward to unprecedented musical surprises at our concerts, which however can't be either divulged or in any way suggested because then it would, of course, not be a surprise. So we hope that you definitely wo't miss that and come with us, Pink Floyd and the mysterious musical guests to the Kain to celebrate our tenth birthday or "Ten years of Squirrels in Kain" (June 6th 2015). We look forward to you!
   
March 2015  
We thank the Saville Row band for absolutely great joint concert in the excellent Brno club Melodka - and now up to the underground club Barytone at Zizkov where we will play along with the band H (see ORBA!) as soon as May 3rd 2015!
   
January 2015  
Thanks to all seventy-one brave visitors (disregarding the fact that the January 25th 2015 was relatively unfavorable day, Sunday) who supported us at our official and even double debut concert in Vagon (except that it was our renewed premiere after "showing of" Slamník, we played a recently rehearsed song for the first time which none of Veverkas has ever played before, but whose name, however, from the perspective of this site will remain a secret until next time that it could be a surprise for those who didn’t arrive at our last show) and also made a genuine unadulterated rock band boiler below the stage to mighty Saville Row band who came from as far as Brno to enjoy the atmosphere at Vagon. And because we and Saville Row enjoyed playing together we will repeat it, this time in Brno, on March 20th 2015 in the splendid club of Melodka (see ORBA, menu, useless to navigate you like this anymore isn’t it?). So we are looking forward to the audience from Brno (and perhaps Tišnov as well) and we believe that you will arrive again in great numbers!
   
December 2014  
Bratranci Veverkove wish all their fans a Merry Christmas and a Happy New Year.
PF 2015 can be found HERE (jpg).
An invitation to the Vagon club for
January 25th 2015 can be found HERE (jpg).
   
November 2014  
Thanks to all "tour participants" including the circle no. 22 of the first parallel class (namely to Sarka, the only culturally based one, not counting Pavel who was to act as a babysitter at home as it was ordered by Sarka so that she could go and see the event at Slamnik, and finally not counting Ales who was freed from baby-sitting this time, and Lucka who had arranged the club convention and got as great an idea as making it cultural with culture) including the staff Recoc and Vaclav especially for help at the entrance and to Plavacek for great photos, as well as photographer Martin and Eliska for her kind assistance to Vaclav and to all others who arrived. Thanks to them all for the success of yesterday's concert at Slamnik - and to the band Nekur toho tygra for enabling us to do our long-planned renewed pre-render premiere alongside with their long-planned pre-render closing night. And because it seems that Squirrels are a well-established band we invite you all once again to see our official premiere, this time to our home scene at Vagon. We will play some bits that you may not and thus cannot have heard from any member of Squirrels yet and you won't probably hear them anywhere else in two months' time at the very least. We will play with an excellent band Savile Row who will undertake as long a journey as from Brno so we believe you will arrive in a great plenty again. So see you January 25th 2015 at VAGON - beware the show begins exceptionally at 20:30 CET! For more information see the section ORBA! again
   
September 2014  
It is so that Bratranci Veverkove live from September 24th 2014 even on Facebook once again (click on the Facebook link in the section LINKS). And simultaneously with the creation of our website in this "nicely Czech suggestive book" we have sown so that we could harvest a little bit at the end of November. Although the weather was not very favorable for plowing during holiday, the indian summer will be exceptionally fruitful agronomically according to recent reports. Thus we believe that the end of the harvest at Slamnik club will come out well, after all at least a little longer than last year. Therefore come there on November 24th 2014 to taste both some of our crops grown this year and the amazing achievements resulted from many years of breeding "Tygers" by our friends from Opava and its wider area (no much farther than 200 miles).
See the section PLOUGHING! for more information.
(Music band "Nekur toho tygra" [cz] = "Don't smoke this tiger" [en] - "tiger" means "cigarette butt" in some Czech slang - something like Aqualung's dogend, maybe.)
   
March - May 2014  
We have formed a new line-up and started frequent rehearsals.

We are working hard so that we could organize a huge harvest home celebration in honour of making the first four rows with our tiller reused again on the memorable day of
March 24th in the year of our Lord 2014. On that day we all performed together in the field of Kolben’s Farm (the land of Vysocany). Since then we have made 7 more rows and, of course, we intend to make many more ones (including some new creations).

Our live shows will be presented as "Bratranci Veverkove". Even though we will play the best of Jethro Tull music we are no "Jethro Tull Tribute Band" anymore.

Today
May 14th 2014 these web pages are formally restored again.
   
November 2013 ("THIS WAS" 2004 - 2013)  
__________________________________________________
The "Bratranci Veverkove Jethro Tull Tribute Band" agreed to put the following "in press":

The band has split up up to date (
November 14th 2013), our collaboration couldn´t continue so we parted. There are two descendant bands each of whom will promote themselves separately.
Thank you very much for your support which you have been giving us for 9 years of our existence.

For non-existing band anymore:
Best Regards,
David "Bilbo" Pytlik a Honza "Jeffrey" Havranek
__________________________________________________

And that it wasn't so sad neither serious at all in this part,  HERE  is (slightly modified by a "stamp") Bilbo's funny notice of the same predicament (which hadn‘t got away even without the modifications then) - because as it was published long before us, in another place and certainly a lot better by a major Czech thinker J. D. Cimrman: "Prankish disguises have never been, are not and will not be stopped!"

Bilbo Veverka, great grandnephew
   


°History°

 


Current line-up of "Bratranci Veverkove play JETHRO TULL" : since 2018
Marty, Bilbo, Evan, Janek, Barney, Mates, Glenn (a Dědek jako flétnista na odpočinku, tzn. ve flétnovém důchodu)

Previous line-up of "Bratranci Veverkove play JETHRO TULL" : 2014 - 2017
2016 - 2017 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Johny, Podvrch, Glenn (a Floyd jako kamarád v záloze, kdyby cokoli kikslo)
2014 - 2016 : Marty, Bilbo, Evan, Dědek, Floyd, Podvrch, Glenn (and Bulik as a "detached" member, i.e. that time in Munich)

Historical line-ups of "Bratranci Veverkove (Jethro Tull Tribute Band)" : 2004 - 2013
2011 - 2013 : Marty, Bilbo, Evan, Malat, Posvic, Jezek, Jeffrey  (concert 4. 2. 2012 : Marty, Bilbo, Evan, Dedek, Posvic, Jezek, Jeffrey)
2009 - 2011 : Marty, Bilbo, Evan, Dedek, Posvic, Jezek, Jeffrey
2007 - 2009 : Marty, Bilbo, Evan, Dedek, Bulik, Jezek, Jeffrey
2004 - 2007 : Marty, Bilbo, Evan, Dedek, Bulik, Vaanja, Jeffrey
   

°Prehistory°

UP↑ to °News°


Pre-historical line-ups of "Overbridge" : 2000 - 2005
2004 - 2005 : Marty, Bulik, Loyza, Xof, Beda, Jeffrey
2000 - 2004 : Marty, Marek, Loyza, Xof, Beda, Jeffrey

This historic and prehistoric bare facts compiled Bilbo Veverka, great grandnephew