GRUNT OHLÁŠKY ROLNÍCI PLODINY ORBA! ZÁHUMENKY KRČMA
 
°Videa na Youtube kanálu Bratranců Veverkových°
   
Náš bratranec Homer nebyl tentokrát s kamerou po ruce, takže z letošního již třetího ročníku únorové oslavy výročí prvního koncertu Jethro Tull na Slamníku máme jen audio. Tak jsme si ty "velice líně se pohybující" obrázky tak trochu vypůjčili, ZDE odsud. Koneckonců hudbu i texty jsme si vlastně vypůjčili také - hudební a zvukové provedení je ale stoprocentně naše.
My God is Up To My Bourée, Bratranci Veverkové, Slamník 14. 2. 2020
Vážení velevážení! Nepíše se nám to lehce, teď v září - ale náš bratranec Homer, který se loni cestou z Wu-chanu do svého rodného Springfieldu stavil v Praze na našem loňském listopadovém koncertě v Music City - a natočil nám tam pár videí (a část z nich pak použil pro vytvoření tohoto NOVOROČNÍHO VIDEA) ... více (a protože toho tentokrát bude opravdu docela hodně, tak se nelekněte - vyskočí na Vás alert) naleznete TADY.
Meet The Homer's Squirrel Cousins, Music City Praha / Springfield, 21. 11. 2019 - září 2020
Co se do novoročního videa od bratrance Homera nevešlo, část první.
Mother Goose For A Thousand of Them Back To The Family, Bratranci Veverkové, Music City 21. 11. 2019
Co se do novoročního videa od bratrance Homera nevešlo, část druhá.
Living In The Past is Up To Me, Bratranci Veverkové, Music City 21. 11. 2019
Hleďme, hleďme! Další zdravice! Tentokrát od našeho anglického bratrance pocházejícícho z města Luton ve starobylém hrabství Bedfordshire, sira Cliva Bunkera!
(Video natočil Bilbo Veverka, mistra zpovídali Mystullix Veverka a Jetřich "Tyl" Veverka - celý přepis rozhovoru naleznete ve formátu pdf ZDE.)
Zdravice, Clive Bunker, Městské divadlo Kolín (nikoli nad Rýnem, ale ve středních Čechách) 27. 2. 2019
SLAMNÍK 2. 2. 2019 - Hymn 43
Hymn 43, Bratranci Veverkové, Slamník 2. 2. 2019
SLAMNÍK 2. 2. 2019 - Lick Your Fingers Clean
Lick Your Fingers Clean, Bratranci Veverkové, Slamník 2. 2. 2019
Hleďme, hleďme! Další veverčí SLAMNÍK! Tentokrát s naším novým zpěvákem bratrancem Barneym Veverkou (na dobové daguerrotypii uprostřed).
Na Slamníku jsme tehdy zahráli u příležitosti prvního výročí oslavy padesátého výročí prvního koncertu Jethro Tull - a zároveň to bylo naše kulaté padesáté veřejné vystoupení. Více viz naše webovky ZDE.
Aqualung's Breath, Bratranci Veverkové, Slamník 2. 2. 2019
Bratranci Veverkové přejí všem fanouškům Jethro Tull vše nejlepší v novém roce 2019 - a jako již každý rok, i letos sem dáváme novoroční video - to letošní nám poslal náš bratranec Homer ze Springfieldu poté, co nás loni, zrovna když u nás probíhal konkurs na nového zpěváka, navštívil v Praze. Natáčel nás během toho konkursu na video a tak - a když viděl, že nemůžeme nikoho sehnat, dal nám tehdy tip na našeho současného zpěváka, Barneyho Veverku. Více viz Ohlášky ZDE. A my tímto zde opět, tak jako už každý rok, děkujeme za vše, co pro nás kdy udělal nebo teprve udělá, našemu bratranci Homerovi ze Springfieldu. Homere a Barney, jste jedničky!
Barney Veverka Meets The Be Sharps, Springfield - Praha, duben - prosinec 2018
Hleďme, hleďme! Další zdravice! Tentokrát od našeho skotského bratrance pocházejícícho ze starobylého města Dunfermline, sira Iana Andersona!
Zdravice, Ian Anderson, Dunfermline 16. 5. 2018
Bratranci Kartullixem, Mystullixem a Bilbem Veverkovými natočená zdravice našeho birminghamského bratrance, kterým není nikdo jiný než sám mistr Martin Lancelot Barre... Martin on marimba, Martin on marimba, hurray!
Zdravice, Martin Lancelot Barre, Kavárna Retro Restaurace 26. 4. 2018
LIVING BOURÉE in the LOCOMOTIVE - oslava 50. VÝROČÍ JETHRO TULL na Slamníku / Jethro Tull 50th Anniversary concert in the Prague music pub Slamnik
Více materiálu z této oslavy, včetně i trochu obsáhlejšího videa, naleznete např. ZDE.
A za pohybující se obrázky z tohoto koncertu děkujeme Vlastovi!
Living Bourée in the Locomotive, Bratranci Veverkové, Slamník 2. 2. 2018
A jako takovou symbolickou tečku za jednou naší érou sem ještě dáváme toto video... Bratranec Homer ze Springfieldu... však to znáte... A nezapomeňte! Dobrodružství pokračuje!
(Celé video, včetně pointy - dá se ale říkat pointa něčemu, co je na úplném začátku?: ne, nedá, viz Wiki - naleznete v mp4 ZDE.)
(Více naleznete na našich stránkách v Historických faktech.)
Homerovo aprílové video, Springfield 1. 4. 2018
Takže ještě se zde pokusíme napravit nějaké starší resty... přesně na Apríla jsme to sice nestihli, ale skoro přesně po roce sem dáváme tři archivní videa z loňského Apríla - a nejsou ani trochu aprílová! Podívejte se a poslechněte si jak jsme loni, ještě s Johnym, hráli v Dundee Jamu na Kladně...
Čarodějnická Cross Eyed Mary, Bratranci Veverkové, Dundee Jam Kladno 1. 4. 2017
Wondring Aloud, Cheap Day Return, Mother Goose & Thick As A Brick 5'3''
Akustické psí kusy Johnyho Dlouhýho Silvera, Bratranci Veverkové, Dundee Jam Kladno 1. 4. 2017
Hymn 43 & Locomotive Breath
(A jako další písničku si z našeho Youtube pusťte Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!)
Hymn of Locomotive 43, Bratranci Veverkové, Dundee Jam Kladno 1. 4. 2017
Bratranci Veverkové přejí všem příznivcům dobré muziky krásné vánoční svátky a všechno nejlepší v novém roce 2018 - a jako již tradičně sem dáváme další novoroční video, které nám opět ze svého obsáhlého hudebního archivu poslal i letos náš bratranec Homer ze Springfieldu. Díky, Homere. Spolu s bratrancem Homerem v něm vystupuje, kromě jiných slavných rockových hvězd, i Tom Petty. R.I.P., Tome...
(A pokud se chcete podívat na toto video celé, přepněte se do módu Mp4 / mp3, ve kterém je pak dostupná celá, Youtubem nezcenzurovaná verze. Anebo bez přepínání se na ni také můžete podívat pomocí odkazu ZDE.)
Homerova rock'n'rollová brnkačka, Springfield 14.9.2004
Bratranci Veverkové hrají Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die! 6. 3. 2017 v pražském Vagonu, mekce rockové revivalové hudby. Díky Johnymu jsme tuhle skladbu konečně "dodělali". Více viz OHLÁŠKY.
Verze z kamery v publiku - za pořízení videa zde tímto děkujeme Donaldovi.
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!, Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, Vagon 6. 3. 2017
A ve Vagonu s námi tehdy (6.3.2017) hrál i Johnyho Dire Straits tribute Knopfler Night - a zde je jejich verze slavného songu Romeo and Juliet. Naprostá paráda, díky Knopfleři za skvělé společné hraní!
Verze z kamery v publiku - za pořízení videa zde tímto děkujeme Donaldovi.
Romeo and Juliet, Knopfler Night (Dire Straits tribute), Vagon 6. 3. 2017
Jo a aby tu po delší době byl zas nějaký příspěvek, který by nebyl jen samé "srandičky, srandičky", zde si můžete poslechnout naši smrtelně vážnou verzi slavného songu "Tupej jak cihla jako Aqualungovo Bourée", jak jsme ji odehráli na srazu českého a slovenského fanclubu Jethro Tull 10.9.2016 na Čeřínku - v originále se to jmenuje "Thick As A Brick like Aqualug's Bourée" nebo tak nějak ; - )
Thick As A Brick like Aqualung's Bourée, Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, Čeřínek 10. 9. 2016
Přejeme vše nejlepší i v roce 2017 - a tentokrát jsme při této příležitosti pro Vás, opět ve Springfieldu, objevili jednoho našeho velmi povedeného bratrance, který má ve svém jethro-tullím repertoáru nejen slavný (a všem zde jistě i velmi dobře známý) King Henry's Madrigal, ale též i trochu méně "profkláknutý" (pravda, bohužel i mírně povánoční) Another KingHenrysMadrigal Song - tak si při jeho poslechu vychutnejte všechny tullovské finesy našeho springfieldského bratrance Homera a nezapomeňte při tom, že hudební zákonitosti animáků mohou být mnohdy velmi překvapující až nepochopitelné. Více informací a možná i zábavy naleznete, jak se již stalo tradicí, ZDE. (A ještě jeden ANOTHER Another King HOMER'S Madrigal Song naleznete ZDE.)
"Another KingHenrysMadrigal Song, Homer Henry Veverka hraje JETHRO TULL", Springfield 18. 11. 2006
Bratranci Veverkové PŘEJÍ V CELÉM ROCE 2016 VŠEM SVÝM PŘÍZNIVCŮM VŠE NEJLEPŠÍ, hlavně veselou mysl - a v nekonečném archivním břichu času, tedy, pardon, internetu, jsme proto pro Vás objevili a zde vystavili toto zcela unikátní video, na kterém náš springfieldský bratranec Martin Prince Veverka hraje 27. dubna 2008 při vyhlašování výsledků soutěže o nejlepšího sprinfieldského flétnistu slavnou skladbu Thick As A Brick (a podle jiných zdrojů se tak bez titulků stalo dokonce již 30. dubna 2006!) Více informací a možná i zábavy naleznete např. ZDE.
"Thick As A Brick, Martin Prince Veverka hraje JETHRO TULL", Springfield 27. 4. 2008
10 LET VEVEREK - v Kainu jsme tehdy slavili naše desáté narozeniny.
Vokální historický King Henry's Madrigal, který pro Jethro Tull napsal již počátkem 16. století anglický král Henry VIII, v podání příležitostného uskupení "Kočky sestřenice Jezinkovy a Zdeněk" 6. 6. 2015 v rockovém klubu Kain.
Kromě dalších videí (níže na této Youtube stránce) naleznete více z této oslavy na našich webových stránkách ZDE.
King Henry's Madrigal, "Kočky sestřenice Jezinkovy a Zdeněk", Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
Living In The Past, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
For A Thousand Mothers, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
My God, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
Cross-Eyed Mary, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
Wind Up, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK v Kainu
Locomotive Breath, Bratranci Veverkové, Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK - v Kainu jsme tehdy slavili naše desáté narozeniny.
Stromy Monday Blues a We're Gonna Boogie - oblíbená blues vynálezce secího stroje sira Jethro Tulla v podání bluesmana Martina Chika a příležitostného uskupení "Squirrel Jam" na oslavě 10 let kapely Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull 6. 6. 2015 v rockovém klubu Kain.
Stormy Monday Blues & Were Gonna Boogie, Martin Chik & "Squirrel Jam", Kain 6. 6. 2015
10 LET VEVEREK - v Kainu jsme tehdy slavili naše desáté narozeniny.
Shine On You Crazy Diamond a Learn To Fly - oblíbené skladby sira Pink Floyda (který v Anglii také něco vynalezl, ale bohužel se již zapomnělo co přesně) v podání Pink Floyd revivalu IT Crowd na oslavě 10 let kapely Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull 6. 6. 2015 v rockovém klubu Kain.
Shine On You Crazy Diamond & Learn To Fly, Pink Floyd revival IT Crowd, Kain 6. 6. 2015
VEVERKY v Barytonu
Aqualung & Lick Your Fingers Clean, Bratranci Veverkové, Baryton 3.5.2015
VEVERKY na Melodce
To Cry You A Song, Bratranci Veverkové, Melodka 20. 3. 2015
VEVERKY na Melodce
Lick Your Fingers Clean, Bratranci Veverkové, Melodka 20. 3. 2015
VEVERKY na Melodce
Back To The Family, Bratranci Veverkové, Melodka 20. 3. 2015
VEVERKY na Melodce
For A Thousand Mothers, Bratranci Veverkové, Melodka 20. 3. 2015
VEVERKY na Melodce
Hymn 43, Bratranci Veverkové, Melodka 20. 3. 2015
SAVILLE ROW na Melodce
Na Melodce jsme zahráli jako hosté kapely Saville Row. Zde je jeden z jejich výborných coverů.
Let's Spend The Night Together & Bad Boy, Saville Row, Melodka 20. 3. 2015
SAVILLE ROW ve Vagonu
Saville Row ve Vagonu zahráli jako naši hosté a zde je jeden z jejich výborných coverů.
Run For Your Life, klasický cover brněnské kapely Saville Row, Vagon 25. 1. 2015
VEVERKY ve Vagonu
Lick Your Fingers Clean, Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, Vagon 25. 1. 2015
VEVERKY ve Vagonu
Cross-Eyed Mary, Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, Vagon 25. 1. 2015
VEVERKY ve Vagonu
Bourée, Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull, Vagon 25. 1. 2015
Takže z naší staré veverčí éry "THIS WAS" sem, do této naší nově zřízené sýpky na Youtube, dáváme na úvod jedno starší video, které ale takto celé (pouze jeho část je ZDE) zatím nikde zveřejněno nebylo - ono je koneckonců natočeno také i s tenkrát momentálně "záskokovým" Jaromírem, takže vlastně je de facto ze čtyř sedmin naše (viz historie ZDE), čili kdo jiný by ho teď, po těch necelých třech letech, měl zveřejnit, když ne my - když je s tou svou "kostýmově-divadelní kreací" natolik výjimečné, že by byla docela škoda, aby navždy upadlo v zapomnění...
Minstrel In The Gallery, Bratranci Veverkové (Jethro Tull Tribute Band), Vagon 4. 2. 2012
 
(Videa z naší starší éry "THIS WAS" 2004 - 2013 naleznete zde: https://www.youtube.com/user/JeffreyVeverka/videos
- a některá naše další videa z té naší předešlé éry Vám může Youtube vyhledat ještě i zde:
https://www.youtube.com/results?search_query=bratranci+veverkove+jethro+tull.)
 

<< ZPĚT na
všechny PLODINY